TR

Ar&Ge

Araştırma & Geliştirme

Kadir Duymaç' tan alıntı:

"Müşterilerimizin taleplerini en hızlı ve etkili bir biçimde karşılayabilmek için, operasyonları koordine, planlı ve tam zamanında yönetiyoruz. Böylelikle istikrarlı müşteri memnuniyeti sağlayabiliyoruz."

Yalçın Yılmaz
Kerem’de Operasyon Müdürü
Kadir Duymaç
Etik Politikalarımız*

Bir sonraki ürününüzü nasıl mükemmel hale getiriyoruz.

Testing

Test Etme

Üretim yönteminize en uygun granülleri tespit edebilmek için, sizden edindiğimiz numuneleri çeşitli testlere tabi tutuyor ve granüllere en uygun spesifikasyonları geliştiriyoruz.

Prototipleme

Prototipleme

Talep ettiğiniz spesifikasyonlara uygun geliştirdiğimiz granülleri prototipleyerek, üretim bandınızda oluşacak kalite sebepli aksaklıkların önüne geçiyoruz.

Üretim

Üretim

Nihai spesifikasyonlara uygun formüle edilen granülleri belirlediğimiz minimum üretim miktarlarında üretip size en hızlı sürede ulaştırıyoruz.

Ürün kalitenizi KP-LAB™ ile sürdürülebilir hale getirin.

Ürün gruplarımızda en yüksek kaliteye nasıl ulaşabiliriz? Sorusu ile başladığımız araştırma sürecinde tecrübemiz bizi, tüm ürün gruplarında istikrarlı kaliteyi sağlayacak KP-LAB ‘e ulaştırdı. Kalite kontrol ve AR-GE alanında yüksek teknoloji ile donatılmış laboratuvarımız ve her biri alanında uzman kadromuz sayesinde, müşteri ihtiyaçlarına uygun olan her çeşit ürünü en yüksek kalitede formüle edebilecek teknik bilgiye ve imkana sahibiz. KP-LAB sayesinde ürünlerimizin işleve maruz kaldığı tüm safhalarda hangi reaksiyonlara girdiğini ön görüyor ve formüllerimizi kusursuz kaliteye ulaşacak şekilde tasarlıyoruz.

You are in safe hands with the globally accredited lab

Keremplast ailesi olarak, PVC granülleri sürdürülebilir şekilde üretmeye devam ediyoruz. PVC granüllerin üretiminde yıllardır beraber çalıştığımız iş ortaklarımızla stabil ürün kalitesini sürdürüyoruz. Bu granülleri üretirken, ürünlerimizin tamamının REACH ve ROHS standartlarına uygunluğunu KP-LAB’ de testlere tabi tutuyor, ürünlerimizi en hızlı şekilde kullanıma hazır hale getiriyoruz.

Laboratuvar*

Genel Uygulama ve Kontrol Testleri

Yoğunluk

Plastik granülün ağırlığı sırasıyla hava ve alkol ortamlarında ölçülerek yoğunluğu gözlemlenir. Yoğunluk ölçer terazi (ISO 1183) ile yapılan tespit sonrası kül fırınında da (ISO 3451) dolgu oranı tespit edilir.

Sertlik (Shore A ve Shore D)

Sertlik testleri ISO 868 normları esas alınarak uygulanır. Bağlı olunan ortamdan ayrıştırılmış deney alanında, stant üzerinde plastik numuneye iğne batırılır. İğnenin derinliği ölçülerek göreceli sertlik derecesi tespit edilir. Sert plastikler için SHORE D, Yumuşak plastikler için SHORE A’ya göre ölçümler yapılır.

Kopma

Mekanik çekme cihazında ISO 527 normları esas alınır ve bu ölçüde basılmış kıstırma çubukları kullanılır. Kıstırma çubukları vasıtasıyla numune belli bir kuvvet ve hız ile çekilir. Çekme mukavemeti sonrası malzemenin kopma değeri gözlemlenir.

Akışkanlık

Akışkanlık, ürünün işlenmesi ve kalıplanmasında hayati öneme sahiptir. Akışkanlık İndeksi (ISO 1133) normuna bağlı kalınır. Belirli basınç ve sıcaklık koşullarında eritilen plastik granüller, Melt Indexer test cihazına tabi tutulur. Kılcal borudan 10 dakikada ne kadar malzeme aktığı gözlemlenir.

Uzama

Uzama testleri ISO 527 normları esas alınarak uygulanır. Kıstırma çubukları ile malzeme belli kuvvette çekilir. Germe-çekme deneyinde uzama değeri gözlemlenir.

Katkı Miktarı

Plastik granül belli bir süre ve sıcaklıkta fırında yakılır. Numunenin içindeki plastik, ısı sayesinde ayrıştırılır. Sabit tartıma getirilen numunenin kül miktarı % (yüzdesel) olarak hesaplanır. ISO 3451 standart normu sayesinde malzemenin içindeki katkı miktarı, dolgu oranı ve türü tespit edilir.

Yaşlandırma

Nem tutma

Kütle kaybı

Oksijen indeksi (LOI)

Termal stabilite

Ürün Kategorileri